Galata Wind'ın hedefi 750 megavatlık güce ulaşmak

SÜRE 00:36:50
YAYINLAMA
Galata Wind'ın hedefi 750 megavatlık güce ulaşmak

Galata Wind halka arzında talep toplama süreci başladı. Yatırımcıların şirketleri tanımalarına aracı olan GONG programına konuk olan Galata Wind Enerji Ceo’su Burak Kuyan hedeflerini "5-6 yılda 750 MW kurulu güce ulaşmak" diye özetledi.

Halka arz için SPK'dan onay alan Galata Wind Enerji'nin halka arzda talep toplama süreci başladı. Yatırımcıların şirketleri tanımalarına aracı olan GONG programında Hakan Güldağ ve Kenan Sözbir'in bu haftaki konuğu Galata Wind Enerji Ceo’su Burak Kuyan oldu.

Global ve Türkiye ölçeğinde yaşanacak olan yeşil dönüşümün en önemli oyuncularından birinin yenilebilir enerji olduğunu vurgulayan Kuyan, üç yıllık bir periyotta mevcut kapasitelerini iki katına çıkaracaklarını belirtti. Kuyan, 5-6 yıl sonrası için ise 750 MW'lik kurulu güç hedefleri olduğunu açıkladı.

Halka arz noktasında adaletli dağılım olması için için eşit dağılım modelini kullanacaklarını söyleyen Kuyan, “İlk etapta şirketin yüzde 25’ini halka açıyoruz, ek satış hakkımız yüzde 5. Büyüklük olarak ise 811 milyon TL’lik bir halka arz, talep toplamaya 5.06 fiyatla çıkıyoruz. Bana verilen bilgiye gören son 2 senenin en büyük IPO’su olacak” ifadelerini kullandı.

İlgili haber: https://www.dunya.com/finans/haberler/galata-windin-hedefi-750-megavatlik-guce-ulasmak-haberi-618178