Karsan, İtalyan TPER’e e-ATA otobüsleri teslimatına başladı

Karsan, geçen yıl İtalya'da Emilia-Romagna bölgesinin en büyük yolcu taşıma şirketi TPER'den aldığı 24'ü kesin 7'si opsiyonel e-ATA siparişlerinin ilk araçlarını teslim etti.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Karsan, İtalyan TPER’e e-ATA otobüsleri teslimatına başladı

Bir yandan yeni hedef pazarlar belirleyen diğer taraftan bulunduğu mevcut bölgelerdeki satış adetlerini artıran Karsan, kazandığı ihalelerin teslimatlarına devam ediyor. Bu kapsamda Karsan, İtalya'da TPER'den kazandığı ihalenin ilk teslimatlarını gerçekleştirdi. Emilia-Romagna bölgesinin en büyük yolcu taşıma şirketi olan TPER, Bologna şehrinin toplu ulaşımını gerçekleştiren bir kamu şirketi olarak, Bologna'nın toplu taşıma dönüşümünde etkin rol üstleniyor.

18 metrelik e-ATA araçlarının TPER'e ilk teslimatları Bologna'da Maggiore Meydanı'nda bir törenle gerçekleştirildi. İlk teslimata ilişkin açıklamalarda bulunan Karsan CEO'su Okan Baş, geçen yıl imza attıkları sözleşmenin 18,2 milyon euro değerinde olduğunu belirtti. Baş, "TPER'den kazandığımız ihaleyle, Bologna'da hizmet vermeye başlayacak olan Karsan e-ATA araçlarımız hem şehrin ilk elektrikli 18 metre araçları, hem de İtalya'nın ilk pantograf elektrikli 18 metre araçları oldu." ifadelerini kullandı.

Yurt dışında yollardaki elektrikli araç sayısı 1000'e çıkacak

Okan Baş, Karsan olarak elektrikli araçlarda global olarak büyüme yönünde adımlar attıklarını belirterek, "Modellerimiz e-JEST ve e-ATAK satışlarımızdan sonra, şimdi de e-ATA ile İtalya pazarına girmekten mutluluk duyuyoruz. Otomotivin kalbi bu ülkedeki büyümemize güçlenerek hızla devam edeceğiz. Bugüne kadar İtalya'da var olan 50 adetlik elektrikli araç filomuzu 2023 sonunda ikiye katlayarak 100 adede çıkaracağız. İtalya'da ve hedef ülkelerimizde büyümemizi sürdürerek Avrupa ve Kuzey Amerika'da bu yıl sonunda 1000 adet Karsan elektrikli aracımızı hizmete sunacağız." dedi.