Avrupa borsaları, İngiltere dışında yükselişle kapandı Avrupa borsaları, Ortadoğu'da artan gerilimin son bulduğuna yönelik beklentilerin güçlenmesiyle haftanın ilk işlem gününü İngiltere'deki FTSE 100 endeksi hariç yükselişle tamamladı.
Avrupa borsaları, İngiltere dışında yükselişle kapandı

Ekonomi, bir toplumun ya da bir ülkenin mal ve hizmetlerin üretimi, dağıtımı ve tüketimi ile ilgili bilim dalıdır. Ekonomi, insanların ihtiyaçlarını karşılamak için nasıl kaynakların kullanılması gerektiğini inceler ve bu kaynakların en etkin bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Ekonomi, genellikle aşağıdaki alt dalları içerir:

Mikroekonomi: Bir firma, bir birey ya da bir grubun mal ve hizmetlerle ilgili davranışlarını inceler.
Makroekonomi: Bir ülkenin genel ekonomik durumunu inceler. Bu alt dal, ülkenin büyüme oranı, enflasyon oranı, işsizlik oranı gibi genel ekonomik göstergeleri inceler.
İktisat: Mal ve hizmetlerin üretim, dağıtım ve tüketimini inceler.
Finans: Bir ülkenin ya da bir kuruluşun finansal yapısını inceler.
Ekonomi, insanların ihtiyaçlarını karşılamak için kaynakların nasıl kullanılması gerektiğini inceler ve bu kaynakların en etkin bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Son dakika ekonomi haberleri, ekonomi dünyasındaki sıcak gelişmeler, ekonomi gündemi ve reel sektörün nabzını tutan ekonomi yazarlarının yorumları ekonomim.com'da.