COVID GÜNLÜĞÜ

COVID GÜNLÜĞÜ

Koronavirüs (COVID-19) salgınına dair tüm gelişmeler ekonomim.com'da

COVID-19'a neden olan virüsün yeni, yüksek mutasyona uğramış bir varyantı takip edilirken, şu ana kadar yeni varyantın önceki varyantlara göre daha hızlı yayıldığına ya da daha ciddi hastalıklara neden olduğuna dair bir kanıt bulunmadığı, COVID-19'dan korunmaya yönelik tavsiyelerin aynı kaldığı bildirildi.
COVID-19'un yeni varyantı Eris'in İngiltere'de her 7 vakadan birini oluşturduğu bildirildi.
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Düzce programı sonrası COVID-19'a yakalandığını açıkladı.
Avrupa'da COVID-19 vaka sayılarının yeniden artmaya başladığını belirten Bakan Koca, Türkiye'de de vaka sayılarında artışlar olabileceğini söyledi. Koca, "Kasım-aralık öncesi hazırlığımızı yapalım, büyüklerimize bir an önce aşılarını tamamlatalım." ifadesini kullandı. Koca, ayrıca, grip aşılarının ulaştığını ve aşı dağıtımına başlandığını bildirdi.
DSÖ Avrupa Direktörü Kluge, "Yeni bir varyant görülmezse salgın yakın zamanda bitebilir. Bu konuda umutlu olmalıyız." açıklaması yaptı. Kluge, yaklaşan kış öncesi herkese güçlendirici doz COVID-19 aşısı yapma tavsiyesinde bulundu.
Sağlık Bakanlığı'nın haftalık COVID-19 verilerine göre, 15-21 Ağustos'ta 80 bin 20 kişinin testi pozitif çıktı, 231 kişi hayatını kaybetti.
Sağlık Bakanlığının COVID-19 verilerine göre, ülke genelinde 8-14 Ağustos'ta 143 bin 778 kişinin testi pozitif çıktı, 342 kişi hayatını kaybetti.
ABD'deki yeni yönergede, artık COVID-19'a maruz kalan kişilerin aşılı olup olmamasına bakılmaksızın karantinaya girmesine ve sosyal mesafe kuralına uymalarına gerek kalmadığı bildirildi.