COVID GÜNLÜĞÜ

COVID GÜNLÜĞÜ

Koronavirüs (COVID-19) salgınına dair tüm gelişmeler ekonomim.com'da

COVID-19 için hala endişelenmeli miyiz?
COVID-19'a neden olan virüsün yeni, yüksek mutasyona uğramış bir varyantı takip edilirken, şu ana kadar yeni varyantın önceki varyantlara göre daha hızlı yayıldığına ya da daha ciddi hastalıklara neden olduğuna dair bir kanıt bulunmadığı, COVID-19'dan korunmaya yönelik tavsiyelerin aynı kaldığı bildirildi.
COVID-19'un yeni varyantı İngiltere genelinde yayılıyor
COVID-19'un yeni varyantı Eris'in İngiltere'de her 7 vakadan birini oluşturduğu bildirildi.
Binali Yıldırım COVID-19'a yakalandı
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Düzce programı sonrası COVID-19'a yakalandığını açıkladı.
Bakan Koca: Vaka sayılarında artışlar olabilir
Avrupa'da COVID-19 vaka sayılarının yeniden artmaya başladığını belirten Bakan Koca, Türkiye'de de vaka sayılarında artışlar olabileceğini söyledi. Koca, "Kasım-aralık öncesi hazırlığımızı yapalım, büyüklerimize bir an önce aşılarını tamamlatalım." ifadesini kullandı. Koca, ayrıca, grip aşılarının ulaştığını ve aşı dağıtımına başlandığını bildirdi.
'Yeni bir varyant görülmezse salgın yakın zamanda bitebilir'
DSÖ Avrupa Direktörü Kluge, "Yeni bir varyant görülmezse salgın yakın zamanda bitebilir. Bu konuda umutlu olmalıyız." açıklaması yaptı. Kluge, yaklaşan kış öncesi herkese güçlendirici doz COVID-19 aşısı yapma tavsiyesinde bulundu.
Haftalık COVID-19 verileri açıklandı
Sağlık Bakanlığı'nın haftalık COVID-19 verilerine göre, 15-21 Ağustos'ta 80 bin 20 kişinin testi pozitif çıktı, 231 kişi hayatını kaybetti.
Haftalık vaka sayıları açıklandı
Sağlık Bakanlığının COVID-19 verilerine göre, ülke genelinde 8-14 Ağustos'ta 143 bin 778 kişinin testi pozitif çıktı, 342 kişi hayatını kaybetti.
ABD'de karantina ve sosyal mesafe kararı
ABD'deki yeni yönergede, artık COVID-19'a maruz kalan kişilerin aşılı olup olmamasına bakılmaksızın karantinaya girmesine ve sosyal mesafe kuralına uymalarına gerek kalmadığı bildirildi.