COVID GÜNLÜĞÜ

COVID GÜNLÜĞÜ

Koronavirüs (COVID-19) salgınına dair tüm gelişmeler ekonomim.com'da

Hatırlatma dozu randevusu açıldı
Koronavirüs aşısı yaptırmak isteyenler için yeni hatırlatma dozu randevuları açıldı. Son yaptırdığı aşının üzerinden 6 ay geçenler için randevu e-nabız sistemine tanımlandı.
Bakan Koca'dan 'Maske geri mi dönecek?' sorusuna yanıt
“Önümüzdeki aylarda maske geri mi dönecek” sorusu yöneltilen Bakan Koca, hastalığın artık grip gibi seyrettiğini ancak ileri yaştakiler ve kronik rahatsızlığı olanlarda COVID-19’un risk oluşturmaya devam ettiğini söyledi. Koca, “Vaka sayılarında son iki haftada üç kattan fazla artış olsa da hastane yükündeki azalış yine sürmektedir.” dedi.
ABD'de bir haftada 721 bin 576 vaka
ABD'de bir haftada 721 bin 576 vaka
ABD'de COVID-19 vaka sayısının son 7 günde 721 bin 576 arttığı açıklanırken, virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 1 milyon 15 bin 938'e yükseldi.
Avusturya’da aşı zorunluluğu kaldırılacak
Avusturya Sağlık Bakanı Rauch, halihazırda askıya alınan aşı zorunluluğunun aşıya teşvik açısından herhangi bir katkı sağlamadığını söyledi.
ABD'de COVID-19'dan ölenlerin sayısı 1 milyon 13 bin 414'e çıktı
ABD'de COVID-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son bir haftada 2 bin 137 arttı.
ABD'de COVID-19 mücadelesinin başı Fauci, virüse yakalandı
ABD Başkanı Joe Biden’ın Baş Tıbbi Danışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü (NIAID) Direktörü Dr. Anthony Fauci’nin COVID-19 testi pozitif çıktı.
Haftalık COVID-19 verileri açıklandı
30 Mayıs-5 Haziran'daki COVID-19 verilerine göre, Türkiye'de 7 bin 322 kişinin testi pozitif çıktı, 19 kişi hayatını kaybetti.
Bakanlıktan maske genelgesi
Bakanlıktan maske genelgesi
İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine toplu alanlarda maske kullanımıyla ilgili gönderdiği genelgede, toplu taşıma araçlarında zorunlu maske kullanımının sona erdiği belirtilirken, sağlık kuruluşlarında ise devam edeceği aktarıldı.