AK Parti'nin Şanlıurfa adayları açıklandı... Erdoğan: Geçmişte bizimle birlikte yol yürüyüp...

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Şanlıurfa ilçelerindeki belediye başkan adaylarını açıkladı. Burada açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Geçmişte bizimle birlikte yol yürüyüp, yolunu değiştirenlerin tercihleri kendilerini ilgilendirir" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
AK Parti'nin Şanlıurfa adayları açıklandı... Erdoğan: Geçmişte bizimle birlikte yol yürüyüp...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Şanlıurfa ilçelerindeki belediye başkan adaylarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Tarih boyunca büyük medeniyetlerin merkezlerinden biri olarak insanlığa hizmet etmiş, Urfa bölgesinin bizim kalbimizde ayrı bir yeri var. Bunun için demokrasi ve kalkınma atılımlarımızın en güzel örneklerini Şanlıurfa’da hayata geçirmeye özel önem verdik. Yatırımların bizzat takipçisi olduk. Bununla da kalmadık, devlet yönetimi tecrübesiyle öne çıkan arkadaşlarımızı şehrimizde görevlendirerek, çalışmaların süratle yürümesini temin ettik.

Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi sıkı tutmamız, aramıza kimseyi sokmamamız gerekiyor. Maddi ve manevi değerleriyle çok mübarek olan bu şehir, aynı zamanda içinde pek çok zorlukları da barındıran bir yapıya sahiptir. Sizler şahitsiniz; biz, sizlerin iradesine hürmetten asla taviz vermeden, hem şehrin daha iyiye gitmesi için onu yapmaya gayret gösterdik.

Şanlıurfalıların iradesini istismar edip, kendi gündemleri peşinde koşanlardan asla olmadık. Hepimiz, beşeriz. Elbette eksiklerimiz hatta hatalarımız çıkabilir. Ama şehrimize kazandırdıklarımızı kimse inkar edemez. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı da, ilçelerimizin adaylarını da bu hüsnüniyetle belirledik. Pek çok aday adayı arasından, en az kırgınlığa yol açacak, en iyi hizmeti yapacak isimlerle, 31 Mart’ta sizlerin huzuruna çıkmaya çalıştık.

Geçmişte bizimle birlikte yol yürüyüp, yolunu değiştirenlerin tercihleri kendilerini ilgilendirir. Herkes siyasetçi olabilir ama devletçi olamaz. Keşke her zaman, her durumda ideal olanı elde edebilsek. Bizim bu tür tartışmalarla kaybedecek ne vaktimiz ne de boşa harcayacak enerjimiz vardır.

Mesele yatırımlarla şehrimize eser kazandırmaksa, insanımıza hizmet etmekse, bu hususlarda üzerimize kimseyi tanımıyoruz. Kimsenin bizi kendi kısır tartışmaları içine çekmesine izin vermeyiz.

Hatırlarsanız 2011 seçimlerinin ardından 2023 hedeflerimizle büyük bir atılımı hayata geçirmiştik. Bu büyük hamlenin önü, Gezi olaylarıyla başlayıp, hala devam ettirilen bir dizi engelle kesilmeye çalışıldı. FETÖ ihanet çetesinin darbe girişimleri bu oyunun bir parçasıydı. PKK ve DHKP-C gibi terör örgütlerinin harekete geçirilmesi bu oyunun bir parçasıydı. Çukur terörü bunun bir parçasıydı. Proye terör örgütü DEAŞ’ın üzerimize salınması bu oyunun bir parçasıydı. Sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan teröristan bu oyunun bir parçasıydı. Komşularımız ve kimi müttfiklerimizle yaşadığımız pek çok gerginlik de bu oyunun bir parçasıydı. Ekonomimizi çökertmek için yürütülen operasyonlar bu oyunun parçasıydı. Milletimizle omuz omuza vererek, tüm bu oyunları bozduk.

Tüm bu süreçte milletimiz Cumhuriyet tarihinin en büyük sınavını alnının akıyla verirken, siyaset kurumunun muhalefet tarafı sınıfta kalmıştır. Şüphesiz, burada birinci derecede sorumluluk ana muhalefet sıfatıyla CHP’ye aittir. Bu partinin yöneticileri lafa gelince Cumhuriyet’in kurucu fırkası olmaktan dem vururlar. İşlerine geldikçe Cumhuriyetimizin banisini istismar ederler. Tek ayak üstünde 40 yalan söylerler. Uzunca bir süredir ülkenin ve milletin düşmanı kim varsa onların değirmenine su taşımaktan geri durmazlar. Ülkenin ortak çıkarlarından kopmuş bir siyasetin ucunun nerelere varabileceğini CHP yöneticileri örneğinde gördük. Bu parti ülkemize yönelik bir toplumsal kaos operasyonu olan Gezi olaylarına sahip çıktı. Bu parti FETÖ ihanet çetesinin motaj kasetlerini aylarca Meclis kürsüsüne taşıyarak darbe girişimine ortak oldu.

Epeyce bir vakittir CHP yönetimine hakim olan zihniyetin, Türkiye’nin çıkarlarıyla hiçbir bağı kalmamıştır. Bu parti uzunca bir süredir PKK’nın siyasi uzantılarıyla yoldaşlık yapıyor. İktidara gelebileceklerini, üç beş oy daha fazla alabileceklerini zannediyorlar. Terör örgütleri de uzantıları da CHP’yi emellerine ulaşmak için kullanmaktadır. Siyasette rotasını kaybetmiş olan CHP üzülerek görüyoruz ki Türkiye’ye dair hesabı olan odakların oyuncağı haline gelmiştir. Asıl suç siyasi kariyerleri uğruna kendini kullandırtan CHP yönetimindedir.

Şimdi dört duvar arasında kendince siyasetçilik oynuyor. Bu partinin mevcut genel başkanı da aynı yanlış istikamette ilerliyor. CHP’nin girdiği bu yolun hayırlı olmadığı ortadadır. CHP kendi bünyesinde adeta bir iç savaş yaşıyor."

Şanlıurfa ilçelerindeki AK Parti adayları şöyle:

Akçakale: Abdulhakim Ayhan

Ceylanpınar: Seyithan Atilla

Eyyübiye: Mehmet Kuş

Halfeti: Şeref Albayrak

Haliliye: Mehmet Canpolat

Harran: Mahmut Özyavuz

Hilvan: Aslan Ali Bayık

Karaköprü: Metin Baydili

Siverek: Ali Murat Bucak

Suruç: Mustafa Yüksel

Viranşehir: Salih Ekinci