Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Caydırıcı yasal düzenleme gündemimizdedir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ankara Atatürk Lisesi ziyaretinde öğretmenlere yönelik şiddete karşı yeni düzenlemeler hakkında konuştu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Caydırıcı yasal düzenleme gündemimizdedir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, son günlerde eğitimcilere yönelik saldırılarla ilgili olarak Ankara Atatürk Lisesi'ni ziyaret etti.

"Caydırı yasal düzenleme gündemimizdedir"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz; "Eğitim bize şiddete başvurmadan sorun çözmenin yöntemlerini gösteren bir faaliyettir. Daha fazla caydırıcı olan bir yasal düzenleme de gündemimizdedir.

Bu konuda kalıcı bir çözüm için talimatlandırıldık. Hazırlığını sürdürmekte olduğumuz öğretmenlik meslek kanununda öğretmenimizi güçlendirecek şekilde hazırlık yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde TBMM'ye gelecektir. Öğretmenlere şiddetin dooğrudan tutuklanma olacak şekilde öngörüyoruz. Cezaların yüzde 50 oranında artırılmlı olarak düzenlenmesi öngörülüyor.

Milletvekillerimizin bu düzenlemeye sahip çıkacağını ve düzenlemenin en hızlı şekilde yürürlüğe gireceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı

Elbette adalet mekanizması yasal düzenlemeler bütün bunlar önemli fakat toplumsal bir farkındalık da çok önemli.