İsrailli rehinelerin ailelerinden Erdoğan'a mektup: Sizden insani bir müdahale istiyoruz

Hamas tarafından esir alınan İsrailli rehinelerin aileleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazarak, "Benzeri olmayan acı ve ızdıraba yol açan bu krize, insani bir müdahalede bulunmanızı istiyoruz" ifadelerini kullandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
İsrailli rehinelerin ailelerinden Erdoğan'a mektup: Sizden insani bir müdahale istiyoruz

İsrail'in Gazze'ye yönelik katliamı 42 gündür aralıksız olarak sürerken, Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Sık sık İsrail'de protesto düzenleyip seslerini duyurmaya çalışan İsrailli rehinelerin aileleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a devreye girmesi için mektup yazdı.

 

"Sevdiklerimizle iletişim kuramıyoruz"

CNN Türk'ün ulaştığı ve Erdoğan'dan yardım istenilen mektupta şu ifadeler yer aldı: "Eksalansları, 7 Ekim'de kaçırılan ve Hamas tarafından rehin tutulan rehinelerin ailesi olarak benzeri olmayan acı ve ızdıraba yol açan bu krize insani bir müdahalede bulunmanızı istiyoruz. Kaçırılmalarından beri sevdiklerimizle iletişim kuramıyoruz. Kendilerinden hiçbir haber alamadık.

"İnsani bir istekte bulunuyoruz"

Bölgenin büyük güçlerinden birinin lideri ve Orda Doğu'da ve Müslüman dünyasında geniş etkisi olan biri olarak büyük destekte bulunabileceğiniz eşsiz bir konuma sahip olduğunuzu düşünüyoruz. Çocuklarımızın, kardeşlerimizin ve ebeveynlerimizin nerede olduklarını bilmiyoruz. Sağlık durumlarından ve hayatta olup olmadıklarından bile haberimiz yok. Korkunç bir acının esiriyiz. Sizin de bildiğiniz gibi zaman çok önemli. Bu yüzden sizlere tüm gücünüzle rehinelerin hayatta olduğuna dair herhangi bir işaret vermeniz, tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak için aracı olmanız ve derhal salıverilmelerini sağlamak için sizden insani bir istekte bulunuyoruz"

Gündem