Kılıçdaroğlu 'tasarruf paketi'ne sert çıktı: Uyarıyorum!

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin açıkladığı "Tasarruf paketi"ne ilişkin paylaşımında isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklendi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Kılıçdaroğlu 'tasarruf paketi'ne sert çıktı: Uyarıyorum!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi"ne ilişkin yorumlar ve eleştiriler gelmeye devam ediyor.

Paketle ilgili dikkat çeken bir eleştiri CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Eski lider sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda isim vermeden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

Kılıçdaroğlu X hesabından şunları kaydetti:

"Uyarıyorum…

• Sana "tasarruf et" dedim, "itibardan tasarruf olmaz" dedin.

• "Milletin parasını israf ediyorsun -5'li çetelere peşkeş çekiyorsun- ekonomi batıyor" dedim, "şaha kalkıyoruz" dedin.

• "Güçlü bir ‘Stratejik Planlama Teşkilatı’ kurulmalı, hesapsız ödenen faizler ve artarak giden cari açık felakete sürükler" dedim, "Ben ekonomistim, Bay Kemal anlamaz" dedin, ekonomik tedbirleri memur servislerini keserek aldın.

• "Ekonomik iyileşmenin temelinde adil hukuk sistemi yatar, yargıdan elini çek!" dedim, yargıyı cemaatlere, ekonomiyi damadına ve gözleri ışıltı saçan ekonomi biliminin cahili birine bıraktın.

• "Gazetecilerle uğraşma, milletin haber alma hakkı kutsaldır" dedim, hala bugün bile ortağın çıkmış "gazetecileri içeri tıkmak da hukuk devletinin varlık ve şeref konusudur" diyor.

• "13 milyon sığınmacıyı, hem ekonomik olarak kaldıramayız hem de demografik yapımızı bozar, 6 milyar Avroyu biz Avrupa'ya verelim, sığınmacıları onlar alsın" dedim, Avrupa'dan böyle emir aldım diyemedin," ensar-muhacir" dedin.

• "Vatandaşlık satılmaz, namustur." dedim, 3 kuruş paraya Türkiye Vatandaşlığı sattın. Bizi dünyaya rezil ettin. Mafya çetelerini ülkemize doldurdun.

Ne ekonomiden anlarsın!
Ne dış politikadan anlarsın!
Ne memleketin derdinden anlarsın!
Emekli, emekçi, işçi, öğrenci, memur, genç, çocuk, fakir-fukara bilmezsin.
Hem beceriksiz hem de kötüsün.

Hamasetle, yalanla, iftirayla milleti kandırdın! Seninle MÜCADELE edeceğiz…

Ve tekrar söylüyorum; sen ve işgal çeten bu ülkenin selameti için verilmiş bir sadaka olarak hatırlanacaksınız, ama hem Türkiye Cumhuriyeti hem de Cumhuriyet Halk Partisi teslim alınamaz bir kale olarak ebediyen var olacaktır…"