Kocaeli'nde AYT'ye girecek bir öğrenci sınav öncesi kimliğini mazgala düşürdü

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde sınava girecek bir öğrenci, kimliğini okulun çevresinde bulunan mazgala düşürdü. Öğrenci zor anlar yaşarken bölgeye gelen itfaiye ekipleri kimliği çıkardı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Kocaeli'nde AYT'ye girecek bir öğrenci sınav öncesi kimliğini mazgala düşürdü

Olay, Dumlupınar Mahallesi'ndeki özel bir okulun çevresinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ailesiyle birlikte AYT'ye gireceği okula gelen öğrenci, sınavın başlamasına 40 dakika kala kimliğini mazgala düşürdü. İhbar üzerine adrese Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi.

Adrese gelen ekipler kimliği çıkarmak için çalışma başlattı. Bu sırada öğrenci ise sınava yetişemeyeceği korkusuyla panikle itfaiye ekiplerinin çalışmalarını izledi. Mazgalı kaldıran ekipler, kimliği bulunduğu yerden çıkararak öğrenciye teslim etti. Sınav saatinden önce kimliğin çıkarılması vatandaşlara da rahat bir nefes aldırdı. Kimliğini aldıktan sonra gözyaşlarına hakim olamayan genç kız yakınları tarafından teskin edildi.

Dün de yaşanmıştı

Dün gerçekleştirilen YKS'nin ilk oturumunda ise Aydın'ın Söke ilçesinde, Söke Yavuz Selim Anadolu Lisesinde sınava girecek bir aday, okul bahçesindeki mazgala nüfus cüzdanını düşürmüştü. Çevredekilerin yardımıyla mazgal kapağı kaldırılmış ancak kimliğe ulaşılamamıştı.

Polis ekipleri adayın geçici kimlik belgesi çıkarmasını sağlamış, tekrar okula getirilen aday geç kaldığı için sınava girememişti.