Okul tuvaletindeki şiddete soruşturma!

Düzce'deki bir ortaokulun tuvaletinde bir öğrenciyi tokatlayarak görüntüleri sosyal medyadan paylaşan öğrenciler hakkında soruşturma başlatıldı.

İHA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Okul tuvaletindeki şiddete soruşturma!

Düzce Valiliği, olaya ilişkin adli ve idari tahkikat başlatıldığını açıkladı. Açıklamada tokat atan öğrencinin Irak uyruklu olduğu belirtilerek, "Irak uyruklu 8. sınıf öğrencisi B. tarafından, 7. sınıf öğrencisi U.'ya tokat atıldığı, mağdur öğrenci ve velisinin yaşanan olay nedeniyle şikayetçi olduğu tespit edilmiştir. Mevcut bulgular ve konunun taraflarının ifadeleri birlikte değerlendirildiğinde, kamuoyuna yansıtıldığı gibi Suriye ya da Afganistan uyruklu herhangi bir kişi ya da çocuğun konunun tarafı olmadığı, konunun münferit bir hadise olduğu, söz konusu okulda kayıtlara girmiş benzeri bir hadisenin daha önce yaşanmadığı saptanmıştır" ifadesi kullanıldı.

"İdari tahkikat için eğitim müfettişleri görevlendirildi"

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığınca adli inceleme yürütüldüğünün vurgulandığı açıklama, "Ayrıca idari tahkikat için eğitim müfettişleri görevlendirilmiş, okul idaresi tarafından ise disiplin işlemlerinin başlatıldığı anlaşılmıştır. Okullarımızda yaşanan ya da yaşanabilecek her türlü akran zorbalığı olayı hem adli hem de idari düzeyde hassasiyetle ele alınmakta olup söz konusu olayla ilgili yaşanan gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilecektir" açıklaması yapıldı.