Özgür Özel'den İYİ Parti'yle 'ittifak' yanıtı: 'Tüm Türkiye'nin kazançlı çıkacağını düşünürüm'

Son dakika haberi... CHP Genel Başkanı Özgür Özel, DİSK tarafından "Vergide Adalet, Gelirde Adalet" talebiyle düzenlenen yürüyüşe destek oldu. Özel, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. CHP lideri İYİ Parti'yle ittifak süreciyle ilgili, "Ben Sayın Akşener ile Özgür Özel'in yapacağı müzakereden İYİ Parti'nin, CHP'nin, muhalefetin ve tüm Türkiye'nin kazançlı çıkacağını düşünürüm" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Özgür Özel'den İYİ Parti'yle 'ittifak' yanıtı: 'Tüm Türkiye'nin kazançlı çıkacağını düşünürüm'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, DİSK'in İstanbul’dan beş gün önce başlattığı yürüyüşe destek verdi. “Vergide Adalet, Gelirde Adalet” talebiyle gerçekleşen yürüyüşe katılan Özel, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Özel, İYİ Parti'yle ittifak sorusuna,"Ben Sayın Akşener ile Özgür Özel’in yapacağı müzakereden İYİ Parti’nin, CHP’nin, muhalefetin ve tüm Türkiye’nin kazançlı çıkacağını düşünürüm" dedi.

Özel'in yanıtlarından öne çıkanlar şöyle:

* Sayın Akşener ile geçmişe dayanan iyi bir diyalog ve hukukumuz var. Ben kurultayı kazandıktan sonra ilk kutlama mesajlarından birini paylaşan kendisiydi. Ardından telefon görüşmesi yaptık, o da samimi bir ortamda geçti. Önümüzdeki günlerde de ben arzu ederim sayın genel başkan da arzu eder gerekli görürse bir araya geliriz. Ben Sayın Akşener ile Özgür Özel’in yapacağı müzakereden İYİ Parti’nin, CHP’nin, muhalefetin ve tüm Türkiye’nin kazançlı çıkacağını düşünürüm. Bundan sonra böyle bir sürece yapıcı katkı veririz. Biz ne birbirimize kaybettirmeye, ne Türkiye’ye kaybettirmeye değil birbirimize de Türkiye’ye de kazandırmaya odaklanmayı tercih ederiz. Biz bu konularda son derece pozitifiz. Sayın genel başkanın da bu konularda pozitif olduğu geçmiş dönemlerde hep gördük. Ne zaman takdir ederlerse biz görüşmeye her zaman hazırız.

Yerel seçimde ittifak mesajı

* Yerel seçimlere girmekte olan tüm siyasi partilerle görüşmek isteriz. Yerelde CHP örgütlerinin ve muhataplarımızın teşkilatlarının gerekli gördüğü ve olgunlaştırabileceği her türlü ittifaka da olumlu bakarız. Bir topyekun bir büyük ittifak, her beraber bir ittifak yerine yerel gerçekliklere uygun, partilerin bazen iki, bazen birkaç parti olarak bir araya geldikleri ittifaklar daha rasyonel olabilir. CHP tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarını göstermeye hazırdır. Tarih boyunca gösterdiğimiz en fazla adayla yola çıkacağız. Mümkün olan her ilçede aday göstermek istiyoruz. Bir yerde ittifak yaparsak ve o ittifakın gereği aday göstermiyorsak olabilir.

Ogün Samast'ın tahliyesi

Bu iyi hal nasıl veriliyor. Bir komisyon kararıyla veriliyor. Adalet Bakanı'nı derhal, Dink'in katili Ogün Samast'a iyi hal veren komisyon kararını, raporunu açıklamaya davet ediyorum. Zira 6 ayda bir toplanacak komisyon, 6 ay önce iyi hal vermemişken ve bu eli kanlı katil bir infaz koruma memurunu darbetmiş, ceza almışken buna nasıl iyi hal veriyorsunuz!