AK Partili Fakıbaba, partisinden ve milletvekilliğinden istifa etti

AK Partili Ahmet Eşref Fakıbaba, parti üyeliğinden ve milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. Fakıbaba, "AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için bana oy veren hemşehrilerime saygısızlık olmasın diye Milletvekilliğinden de istifa ediyorum." dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
AK Partili Fakıbaba, partisinden ve milletvekilliğinden istifa etti

ANKARA (DÜNYA) AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, parti üyeliğinden ve milletvekillinden istifa ettiğini açıkladı. Fakıbaba, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevinde bulunmuştu.

Fakıbaba’nın sosyal medya hesabından yaptığı istifa açıklaması şöyle:

“2003’te üyesi olduğum AK Partide değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bütün büyüklerime ve Şanlıurfa halkına yürekten teşekkür ediyorum.

Bu 20 yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum.

AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için bana oy veren hemşehrilerime saygısızlık olmasın diye Milletvekilliğinden de istifa ediyorum. İnşallah aldığım bu karar ülkem için hayırlara vesile olur.”

Fakıbaba'nın İYİ Parti'ye katılacağı iddia edilirken, istifanın Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeliği seçimini de etkileyebileceği bildiriliyor.

RTÜK Üyesi İlhan Taşcı, Fakıbaba'nın istifasının ardından sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Fakıbaba’nın AKP’den istifasıyla birlikte boş olan RTÜK Üyeliği İyi Parti’ye geçer." ifadesini kullandı.