İçişleri Bakanı Yerlikaya: Saldırının arkasında kimler var açıklayacağız

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, AK Parti programına yönelik yapılan saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Emniyetimiz, valimiz hepimiz bu olayı aydınlatmak konusunda sıkı çalışıyoruz. Saldırının arkasında kinler var ve niyetleri ne? Hepsini açıklayacağız" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
İçişleri Bakanı Yerlikaya: Saldırının arkasında kimler var açıklayacağız

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın, Kanarya Mahallesi’nde seçim çalışmaları kapsamında bir dernek ziyareti sırasında kimliği belirsiz şahıslar tarafından düzenlenen silahlı saldırıda ağır yaralanan vatandaşı hastanede ziyaret etti.

Hepimiz bu olayı aydınlatmak için çalışıyoruz

Ziyaretin ardından hastane önünde açıklama yapan Bakan Yerlikaya, "Hekimlerden değerlendirmeyi aldım. Duamız Ebru kardeşimiz ile. Allah sevenlerine, ailesine, hepimize bağışlasın diye dua ediyoruz. Yoğun bakımda ameliyatı bitti. Bu saldırıyı kimler yaptı ise lanetliyoruz. Emniyetimiz, Valimiz, istihbaratımız hepimiz bu olayı aydınlatma noktasında gayret gösteriyoruz, sıkı çalışıyoruz. İnşallah en kısa zamanda bunu kim yaptı, arkasında kim var, niyeti var hep birlikte aziz milletimize açıklayacağız. Şüphelileri adalete teslim etmekte kararlıyız.

Biz 31 Mart seçimi öncesinde sayılı gün kala, seçim günü ve seçimden sonra, her seçimde olduğu gibi İçişleri Bakanlığı olarak seçimin güvenliği ve huzur ortamında yapılmasıyla ilgili büyük bir tecrübemiz var. Hiç kimse merak etmesin. Yerel yönetimlerimizin seçimlerini en güzel şekilde gerçekleştireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bizim birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, demokratik ortamımıza kim yan bakıyorsa onlara da düz bakmak niyetimiz yok. Devletimiz, milletimiz beraberlik içinde bu seçimi de güzellikle gerçekleştirecektir” ifadelerini kullandı.