Meteoroloji ve AFAD'dan 55 il için uyarı: Sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi

Hafta sonu itibarıyla Türkiye'ye kış geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise yarın Marmara Bölgesi için fırtına uyarısı verirken İstanbul Valiliği de turuncu kodlu uyarı verdi. AFAD'dan gelen son dakika uyarısına göre, 55 il için sarı ve turuncu kodlu alarm verildi. Yarın (18 Kasım), Doğu Karadeniz'in yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinin kar yağışı görülecek.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Meteoroloji ve AFAD'dan 55 il için uyarı: Sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi

Türkiye'yi hafta sonunda fırtına ve yağışlı hava bekliyor. Marmara Bölgesi'ne hafta sonu fırtına uyarısı yapılırken yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi.

İstanbul Valiliği uyardı

Meteoroloji'nin ardından İstanbul Valiliği'nden de turuncu kodlu bir uyarı geldi.

Valiliğin resmi hesabından yapılan paylaşım şu şekilde:

"Cumartesi sabah saatlerinden itibaren İstanbul'da rüzgarların kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

Meteoroloji ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan yarın (18 Kasım) toplam 55 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı verdi.

Turuncu kodlu uyarı yapılan iller

Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Bingöl, Bursa, Burdur, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, Mersin, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Niğde, Rize, Sivas, Tunceli, Trabzon, Bayburt, Karaman, Tekirdağ ve Yalova.

Sarı kodlu uyarı yapılan iller

Ankara, Amasya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Çankırı, Eskişehir, Edirne, İzmir, Kırşehir, Kütahya, Manisa, Muğla, Muğla, Nevşehir, Ordu, Sakarya, Samsun, Tokat, Malatya, Uşak, Yozgat, Aksaray, Kırıkkale ve Osmaniye.

AFAD ayrıca, 29 il için yapılan turuncu, 26 il için sarı uyarıyı valilik, kaymakamlık ve il AFAD müdürlüklerine ilettiklerini belirtti.