Ömer Çelik: Mehmet Şimşek aktif siyasette yer almayı düşünmüyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasındaki görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, “Mehmet Şimşek aktif siyasette yer almayı düşünmüyor ama her türlü desteği verecek." dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Ömer Çelik: Mehmet Şimşek aktif siyasette yer almayı düşünmüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile bir araya geldi. Görüşme AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşti. 

Şimşek, görüşmenin ardından açıklama yapmadan parti genel merkezinden ayrıldı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan-Şimşek görüşmesine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Çelik, “Mehmet Şimşek aktif siyasette yer almayı düşünmüyor ama her türlü desteği verecek" dedi. AK Parti Sözcüsü, ittifak görüşmeleri için ise, “Sayın Cumhurbaşkanımıza destek beyan eden tüm siyasi partilerle görüşmelerimiz sürüyor.” açıklamasında bulundu.

Şimşek: Katkı vermeye her zaman hazırım

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşımda bulundu.

Şimşek, paylaşımında, “Sn Cumhurbaşkanımız ile akşam saatlerinde Ak Parti Genel Merkezi’nde son derecede samimi bir ortamda görüşme fırsatım oldu. Kendisine bu kabulleri çok teşekkür ederim. Kendi alanıma giren her konuda istenen katkıları vermeye her zaman hazırım. Ancak yurtdışında finans kuruluşlarındaki işlerim nedeni ile aktif siyasete girmeyi düşünmüyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” ifadelerine yer verdi.

Bu konularda ilginizi çekebilir