Son dakika... Antalya Valiliği duyurdu: 5 ilçede eğitime ara verildi (14 Şubat'ta okullar tatil mi?)

Son dakika haberi... Antalya'da şiddetli yağış nedeniyle yarın da 5 ilçede eğitime 1 gün ara verildi. Antalya Valiliği, bugün için 5 ilçede okulların tatil edildiğini açıklamıştı. Peki, yarın (14 Şubat Çarşamba) Antalya'nın hangi ilçelerinde okullar tatil edildi? Antalya'da yarın okullar tatil mi oldu, açık mı, kapalı mı? İşte resmi açıklama...

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Son dakika... Antalya Valiliği duyurdu: 5 ilçede eğitime ara verildi (14 Şubat'ta okullar tatil mi?)

Antalya'da şiddetli yağış yaşamı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağış nedeniyle 6 ilçede eğitime 1 gün ara verildi, evlerde ve araçlarda mahsur kalanlar tahliye ediliyor. Sel felaketinde 1 kişi yaşamını yitirdi. Kepez ilçesi Gazi Bulvarı'nda bulunan Gıyaseddin Keyhüsrev Alt Geçidi'ndeki su birikintisinde kalan otomobilde bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Yarın Antalya'da okullar tatil mi?

Meteoroloji'nin Antalya için verdiği turuncu kodlu uyarı yarın sabaha kadar geçerli. Yarın da 5 ilçede eğitime 1 gün ara verildi.

Antalya’da olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa ilçelerinde okullarda eğitime yarın için ara verildi.

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimizde dün geceden bu yana devam eden kuvvetli yağış, sel ve taşkınların ardından hayatın normale dönmesi için tüm kurum, kuruluş ve gönüllü vatandaşlarımızla beraber çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu çerçevede, yaptığımız son değerlendirme neticesinde, halen devam eden olumsuz hava koşulları sebebiyle, eğitim başta olmak üzere, kamu hizmetlerinde aksama olmaması ve vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için; 14 Şubat 2024 tarihinde, 5 merkez ilçemizde (Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa); eğitim kurumlarında 1 gün süreyle eğitime ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan 0-6 yaş arası çocuğu olan kadın kamu personelleri 1 gün idari izinli sayılacaktır. Antalya merkez ilçelerinde hizmet veren kreş ve gündüz bakımevleri olumsuz hava koşulları nedeniyle 14 Şubat 2024 Çarşamba günü bir gün süre ile tatil edilmiştir. 5 merkez ilçemizde kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personel 1 gün idari izinli sayılacaktır” denildi.