Anadolu Isuzu, Fransa’da pazar payını yüzde 9’a çıkardı

Fransa'ya 2015’ten 2022 sonuna kadar bin 200'den fazla otobüs ve midibüs teslimatı gerçekleştiren Anadolu Isuzu, bu yılın 7 ayında pazar payını yüzde 9'a yükseltti. Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, paylarını yüzde 9’a çıkardıkları Fransa’nın kendileri için en öncelikli pazarlardan biri olduğunu söyledi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Anadolu Isuzu, yurt dışı pazarlardaki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Şirket, bu yılın ilk yedi ayında gerçekleştirdiği satışlarla Fransa’da pazar payını yüzde 9’a çıkardı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, Türkiye'nin ticari araç markası Anadolu Isuzu olarak, yurt dışında yeni pazarlara açılırken mevcut pazarlardaki varlıklarını güçlendirmeye devam ettiklerini belirtti.

Arıkan, devamında şunları kaydetti: "Ürettiğimiz araçlar tüm dünyada her geçen yıl daha fazla tercih ediliyor, yurt dışı satışlarımız ve teslimatlarımız artan ivmeyle sürüyor. Anadolu Isuzu olarak, 20 yıla yakın süredir midibüs segmentinde ihracat şampiyonu unvanını elimizde bulundurmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gebze Çayırova'daki üretim tesislerimizde ürettiğimiz araçlar bugün 45 ülke yollarında ulaşım hizmetlerinde etkin olarak kullanılıyor. Bu pazarlara toplam 35 değerli distribütörümüz aracılığıyla ulaşıyoruz. Başarımızda doğru distribütörlerle çalışmamızın büyük rolü var. Distribütörlerimiz, sadece araç satışıyla değil, satış sonrası hizmetlerdeki yatırımları ve başarıları ile ihracat pazarlarında Isuzu markasına olan güvenin temelini oluşturuyor. Bu yılın ilk 7 ayı içerisinde gerçekleşen satışlarla payımızı yüzde 9 düzeyine taşıdığımız ve sektördeki ilk 3 oyuncu arasında yer aldığımız Fransa da bizim için en öncelikli pazarlardan biri konumunda. Söz konusu başarının elde edilmesinde 2015 yılından itibaren Fransa distribütörümüz olan Fast Concept Car sürdürdüğümüz örnek nitelikteki iş ortaklığımızın son derece önemli katkıları bulunuyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fransa'da olduğu gibi diğer yurt dışı pazarlarda da yeni başarılara imza atmaya devam edeceğiz.”