Bien Yapı'nın ilk işlemlerde yükselişi yüzde 2'yi aştı

Bien Yapı, bugün Yıldız Pazar'da işlem görmeye başladı. Şirketin hisseleri açılışta, yüzde 0,37 oranında yükselirken, sonrasında değer kazancını yüzde 2'nin üzerine taşıdı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Bien Yapı'nın ilk işlemlerde yükselişi yüzde 2'yi aştı

Bien Yapı Ürünleri Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. BIENY koduyla işlem görmeye başlayan Bien’in halka açıklık oranı yüzde 20,0, halka arz büyüklüğü ise 3,1 milyar TL oldu.

Şirket, ilk işlemlerde yüzde 0,37 oranında yükselirken 42,96 TL'ye yükseldi. Bien Yapı, 44,90 TL'ye kadar yükselirken; saat 10.38 itibarıyla yüzde 2,76 yükselişle 44,00 TL'de işlem görüyor.

Halka arz büyüklüğü ise 3,1 milyar TL olmuştu

11-12 Mayıs’ta talep toplaması gerçekleşen BİEN halka arzının tamamı sermaye artışı yöntemi ile gerçekleşti. BİEN’in halka açıklık oranı yüzde 20,0, halka arz büyüklüğü ise 3,1 milyar TL oldu.

Yeni yatırımlarına devam eden BİEN, artan üretim ve satış hacmi dolayısıyla başlattığı halka arz sürecinde yoğun bir katılım yakaladı. Süreç Ak Yatırım, Garanti BBVA Yatırım ve Yapı Kredi Yatırım liderliğinde oluşturulan 42 üyeli konsorsiyum aracılığı ile yürütüldü. Halka arz gelirlerinin yüzde 45-55’inin Aydın Çine’de yer alan yeni fabrika yatırımında, diğer yüzde 45-55’inin ise artan üretim hacmi nedeniyle oluşacak işletme sermayesinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılması planlanıyor.

BİEN, Türkiye’nin tek çatı altındaki en büyük seramik fabrikası olacak bu yatırımla birlikte 2026 yılında mevcut kapasitesini 3 katına çıkarmayı hedefliyor.