Haluk Levent'ten BM oturumunda Netanyahu'ya sert sözler!

Kenya'daki Birleşmiş Milletler Sivil Toplum Konferansı’na konuşmacı olarak katılan Ahbab Kurucusu ve sanatçı Haluk Levent, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu kınayarak "10 binden fazla çocuğun öldürülmesini nasıl haklı gösterebilirsiniz?" dedi.

Haber Merkezi
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Haluk Levent 9 - 10 Mayıs'ta Kenya'da düzenlenen Sivil Toplum Konferansı’na konuşmacı olarak katıldı. Ahbab kurucusu, İsrail'in katliamlarını ve 10 binden fazla çocuğun ölümünden sorumlu tuttuğu İsrail hükümeti ve Netanyahu'yu kınadı.

Levent, İngilizce yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

"Benim adım Haluk Levent. Bugün size güzel ülkem Türkiye’nin selamlarını getirdim. Bugün burada sadece bir rock sanatçısı olarak değil, bir iyilik organizasyonu olan Ahbap’ın kurucusu ve başkanı olarak bulunuyorum. Buraya bazı proje ve önerilerimi sizinle paylaşmak için gelmiştim. Ama bu sabah uyandığımda Gazze’de 600 binden fazla çocuğun büyük tehlike altında olduğunu öğrendim. Biz Ahbap olarak Gazze’ye insani yardım göndermeyi denedik ama pek çok engelle karşılaştık. Ve bildiğiniz gibi 100’den fazla Birleşmiş Milletler çalışını hayatını kaybetti.

Moderatör Maria Fernanda Espinosa, Levent’in konuşmasını tamamlaması için uyarırken Levent şöyle devam etti:

“Ayrıca Başbakan Netanyahu’ya bir soru sormak istiyorum. 10 binden fazla çocuğun öldürülmesini nasıl haklı görebilirsiniz? Bu nedenle İsrail hükümetini bu zulüm ve insani krizden dolayı kınıyorum. Ayrıca, Gazze’deki savaşı protesto eden savaş karşıtı Yahudi toplumu da dahil olmak üzere, Amerikalı ve Fransız öğrencilerle dayanışma içerisindeyim.”