İran Cumhurbaşkanı Reisi: Saldırı cevapsız kalmayacak

İran Cumhurbaşkanı Reisi, 13 kişinin hayatını kaybettiği Şiraz şehrinde bulunan türbe saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada “kesinlikle cevapsız kalmayacağını”, saldırıyı tasarlayanlara "ders niteliğinde bir cevap" verileceğini söyledi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME
İran Cumhurbaşkanı Reisi: Saldırı cevapsız kalmayacak

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Fars eyaletinin Şiraz şehrinde bulunan Şah Çerağ Türbesi’ne yönelik saldırının “kesinlikle cevapsız kalmayacağını”, saldırıyı tasarlayanlara "ders niteliğinde bir cevap" verileceğini belirtti.

İran resmi ajansı İRNA’nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Reisi, Şiraz’da bulunan Şah Çerağ Türbesi’ne yönelik saldırıda hayatını kaybeden ve yaralanan kişilerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Reisi, açıklamasında, Şah Çerağ Türbesi’ne yönelik saldırının “kesinlikle cevapsız kalmayacağını” belirterek güvenlik güçlerinin olayı açıklığa kavuşturacağını ve saldırıyı tasarlayanlara ders niteliğinde bir cevap vereceğini söyledi.

“İran İslam Devrimi düşmanlarının işlediği suçlar listesine bir suç daha” eklendiğini belirten Reisi, “Şah Çerağ Türbesi'nde insanların şehit olması ve yaralanmasından dolayı bu kişilerin ailelerine ve tüm İran halkına taziyelerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Fars Eyaleti Valisi Muhammed Hadi İmaniye, Şiraz'daki Şah Çerağ Türbesi’ne yönelik silahlı saldırıda 13 kişinin hayatını kaybettiğini, 23 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

Öte yandan terör örgütü DEAŞ, sözde haber ajansında yayımladığı açıklamayla saldırıyı üstlenmişti.