Polonya'da AVM'de korkunç yangın! 1348 dükkan küle döndü

Polonya'nın başkenti Varşova'da bulunan 'Marywilska 44' adlı alışveriş merkezinde çıkan yangının hızla yayılması sonucunda 1.348 dükkanın küle döndüğü bunun yanında ölü ya da yaralı olmadığı bildirildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Polonya'da AVM'de korkunç yangın! 1348 dükkan küle döndü

Polonya'nın başkenti Varşova'da Bialoleka semtinde bulunan Marywilska 44 adlı bir alışveriş merkezinde yangın çıktı. Sabaha karşı başlayan yangın kısa süre içerisinde 65 bin metrekarelik alışveriş merkezinin tamamını kapladı.

Yangını söndürme çalışmalarına 180 itfaiye eri ve 58 itfaiye aracı katılırken, olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.

Hükümet vatandaşlara uyarıda bulundu

İtfaiye ekiplerinin yangınla mücadelesi sürerken Hükümet Kriz Merkezi, Varşova halkına bölgeden uzak durmaları, camlarını açmamaları uyarısı yaparak, dışarı çıkmaları halinde ise maske takmalarını tavsiyesinde bulundu.

Saatler süren çalışmalar sonucu yangın kontrol altına alınırken, itfaiyenin yangını söndürme ve soğutma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Milyonlarca dolar maddi zarar

Yangında ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedilirken, 1.348 işyerinin ise tamamen küle döndüğü öğrenildi.

Yaklaşık 2 bin kişinin işsiz kaldığı yangında milyonlarca dolar maddi zararın olduğu tahmin ediliyor.

Yangının çıkış nedeni henüz bilinmezken İtfaiye Genel Müdürü Mariusz Feltynowski yaptığı açıklamada yangının 11 dakika gibi kısa bir sürede bu büyüklükte bir alışveriş merkezinin tamamını sarmasının düşündürücü olduğunu söyledi. Varşova polisi ise yangının nedenine ilişkin soruşturma başlattıklarını açıkladı.