Bahçeli'den seçimlerle ilgili ilk açıklama: Ekonomik şikayetlerin toplumsal yansıması

Yerel seçimin ardından açıklama yapan MHP lideri Bahçeli, "Sandıktan çıkan demokratik karara saygımız tamdır." dedi. Bahçeli, “Ekonomik şikayetlerin toplumsallaşıp siyasal alana sirayetiyle tepkisellik dozu bir hayli fazla olan sonuçlar ülke genelinde tezahür etmiştir." ifadelerini kullandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Bahçeli'den seçimlerle ilgili ilk açıklama: Ekonomik şikayetlerin toplumsal yansıması

ANKARA (EKONOMİ) MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart seçimlerinin Türk demokrasi hayatının yüksek bir standarda ulaştığını, bu konuda dünyaya örnek teşkil ettiğini belgelediğini belirterek, “Sandıktan çıkan demokratik karara saygımız da tamdır. Aziz milletimizin sandık vasıtasıyla verdiği mesaj mühimdir. Milliyetçi Hareket Partisi bu demokratik mesajı almış, seçim sonuçlarının çok boyutlu değerlendirmesini yapmak üzere kolları sıvamıştır.” dedi.

Yerel seçim sonuçlarını yaptığı yazılı açıklama da değerlendiren MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Ekonomik şikayetlerin toplumsallaşıp siyasal alana sirayetiyle tepkisellik dozu bir hayli fazla olan sonuçlar ülke genelinde tezahür etmiştir. Bunun yanında seçime katılım oranının da bir önceki seçimle mukayese edildiğinde düştüğü gözlemlenmiştir. 31 Mart seçimlerinde, önümüzdeki beş yılın yerel yöneticileri belirlenmiştir. Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’nın çok cepheli mücadelesine karşılık DEM takviyeli Cumhuriyet Halk Partisi’nin konjonktürel kimi rahatsızlık ve memnuniyetsizlikten istifade ederek sivrildiği açıktır” dedi.

Türkiye’yi yöneten iktidarın değişmediğini, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin görevinin başında olduğunu, Cumhur İttifakının Mecliste sayısal çoğunluğa sahip olduğu ifade eden Bahçeli, şunları söyledi:

“Sanki iktidar değişikliği olmuş gibi dedikodu çıkaran, erken seçim yaygarası koparan, bu kapsamda akıl tutulması yaşayan çevrelerin şuursuzca hareket etmesi tek kelimeyle aymazlık ve ahlaki çarpıklıktır. Bilinmelidir ki, Cumhur İttifakı istikbalin mimarı, Türk Devri’nin mihmandarı, yeni yüzyılın mihveri ve mihenk taşıdır. Günü kurtarma telaşına kapılanlarla geleceği kurma arayış ve amacında olanları Türk milleti müstesna ölçüde tefrik etmekte, bu çerçevede milli tarihimizin mecmuu seviyesinde bulunan Cumhur İttifakı’nı gönülden sahiplenmektedir. Ancak milletimiz yerel seçimler kanalıyla bilhassa sosyal ve ekonomik sıkıntılarını paylaşmış, önümüzdeki sürecin gündem konusunu tayin etmiştir. Egemenlik milletindir, yetki milletindir, siyasi istikrarı ekonomik istikrar ve gelişmişlikle perçinlemek hepimizin ortak sorumluluğudur.”