Beykoz'da 20 yıl sonra CHP dönemi başlıyor

İstanbul Beykoz Belediyesi, 31 Mart'ta gerçekleşen mahalli idareler seçimlerinde 20 yıl aradan sonra Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine geçti.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Beykoz'da 20 yıl sonra CHP dönemi başlıyor

31 Mart Yerel Seçimlerinde AKP yönetiminden CHP yönetimine geçen ilçelerden biri de İstanbul’un Beykoz Belediyesi oldu. Yeni dönem Belediye Başkanı Alaattin Köseler, “Bu yolda bizimle yürüyen herkese teşekkürler. Hazırız, çok çalışacağız” dedi.

Seçim sonucunu kutlamak için toplanan Beykozlulara seslenen Köseler şöyle konuştu:

“Saygı değer Beykozlular, buradan sayın Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na saygı ve sevgilerimi iletiyorum. İlçe Başkanı ve yönetimine, değerli yol arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum. Burada olmayan tüm Beykoz halkına teşekkürü bir borç biliyorum. Bir atasözümüz var, ‘Yiğit düştüğü yerden kalkar’ 1999-2004 yıllarında hizmet verdiğim Beykoz’a bu tarihten itibaren söz veriyorum hizmet edeceğim, sizlerin sorunlarını çözmek için mücadele edeceğim. Birlikte kazandık, birlikte yöneteceğiz.”

AA verilerine göre, CHP’li Alaattin Köseler, yüzde 45.88 oy oranıyla yüzde 44,91 oy olan AKP’li rakibi Murat Aydın’ı yaklaşık 1 puan geride bırakarak kazandı.