Karma Komisyon'da İYİ Partili Türkkan ve CHP'li Başarır’ın dokunulmazlığının kaldırılması kararı

TBMM Karma Komisyonu’nda İYİ Parti Milletvekili Türkkan ve CHP Milletvekili Başarır’ın dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar verildi.

İHA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Karma Komisyon'da İYİ Partili Türkkan ve CHP'li Başarır’ın dokunulmazlığının kaldırılması kararı

Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu CHP Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır ve İYİ Parti Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan’ın dokunulmazlık fezlekelerini görüşmek üzere toplandı.

Komisyon, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın dokunulmazlıklarının kaldırılması yönünde karar verdi.

Komisyon toplantısının ardından Komisyon Başkanı Yusuf Beyazıt açıklama yaptı. Beyazıt, hazırlık Komisyonu kurulduğunu hatırlattı ve hazırlık Komisyonu raporunu görüştüklerini ifade etti.

Beyazıt, "2 Mart itibariyle bir aylık süre doluyordu. Her iki milletvekili ile ilgili hem Ali Mahir başarır hem de Lütfü Türkkan ile ilgili dokunulmazlığının kaldırılması yönündeki raporumuzu yarın itibariyle Genel Kurul’a sunacağız. Karar oy birliği ile alındı. Yarın saat 12.00’de sunacağız." ifadelerini kullandı.

Türkkan’ın deprem bölgesinde olması dolayısıyla katılmadığına ilişkin Beyazıt, "Hazırlık Komisyonu’na da katılmamıştı. Yazılı beyanlarını vermişlerdi." şeklinde konutu.