TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, DEİK Yönetim Kurulu'na seçildi

Türk Havacılık Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu'na seçildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, DEİK Yönetim Kurulu'na seçildi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) 37. Olağan Seçimli Genel Kurulu gerçekleştirildi.

25 Mayıs'ta gerçekleştirilen Genel Kurul'da, DEİK'in yeni dönemde görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri seçilirken TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil de DEİK Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

1985 yılında kurulan DEİK, Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere dış ekonomik ilişkilerini yürütme, yurt içi ve yurt dışında yatırım imkanlarını araştırma, Türkiye'nin ihracatını arttırmaya katkı sağlama ve benzeri iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirildi.

Bu görevleri sürdürürken 11 Eylül 2014'te çıkarılan 6552 sayılı kanunla yeni bir yapıya kavuşan DEİK, Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütme görevini tamamıyla üstlendi. DEİK, kurucu kuruluşları, üyeleri ve iş konseyi ile birlikte, Türkiye'nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu gönüllü bir "iş diploması” örgütü olarak çalışmalarını devam ettiriyor.

Temel Kotil aynı zamanda Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütüyor.