Miilux OY, Manisa’da ürettiği zırh çeliğiyle küresel arenada

Yerli zırh çeliği üreticisi Miilux OY, Paris’te gerçekleşen EuroSatory Savunma Sanayi Fuarı’na katılarak ürünlerini ilk kez küresel pazarlara tanıttı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Miilux OY, Manisa’da ürettiği zırh çeliğiyle küresel arenada

OYAK’ın stratejik hamlesiyle Türkiye'nin zırh çeliği dahil tüm yüksek mukavemetli çelik ihtiyacını, dış kaynaklara gerek kalmadan karşılayabilen Miilux OY, 13-17 Haziran tarihleri arasında Paris’te gerçekleşen EuroSatory Savunma Sanayi Fuarı’na katıldı.

Kara, hava savunma ve güvenlik sektörlerine yönelik düzenlenen uluslararası bir ticaret fuarı olan Eurosatory Fuarı’na Manisa’da ürettiği, savunma ve güvenlik sektöründe kullanılan Protection ürünleriyle katılan Miilux OY; 280T, 440T, 500T, 600T gibi zırh çeliği çözümleri ile birlikte zırh komponent ürünlerini ilk kez küresel arenada tanıtıyor.

Miilux Protection 280T muharebe tankları, zırhlı muharebe, zırhlı personel taşıyıcıları gibi zırhlı araç tasarımlarında tercih edilen, patlama ve şok dalgalarına karşı dirençli, yüksek tokluk özelliklerine sahipken, Miilux’un Protection 440T ürünü ise, zırhlı araçların yan duvarlarında ve tabanlarında delinme, darbe ile patlamaya karşı direnç gerektiren uygulamalarda kullanılıyor.

Miilux Protection 500T ürünü, zırhlı araçların şekillendirme gerektiren parçalarında yan duvar, tavan ve taret kısımlarında kullanılırken, Miilux Protection 600T ise en yüksek sertliğe sahip zırhlı araç üreticileri tarafından kaynak-büküm yapılmadan add-on ve stand-alone amaçlı mevcut tasarımlarda şekillendirilebilme özelliği sayesinde tercih ediliyor.

Hedef bölgesel zırh çeliği tedarikçisi olmak

Fuar ile birlikte yeni satış fırsatları, tanıtım ve küresel pazar için araştırma imkanları, yetkin firmalarla işbirlikleri gibi konuları değerlendireceklerini söyleyen Miilux OY Türkiye Genel Müdürü Yavuz Yeldan, “Bugün, Finlandiya ve Polonya fabrikalarımızla birlikte ülkemizin ihtiyacı olan zırh çeliği ürünlerini, yerli levha ile karşılama imkânına sahibiz. OYAK’ın Manisa’da kurduğu yerli zırh çeliği üretim tesisiyle Avrupa pazarından da pay alacak konuma geldik. Daha önce Türkiye’de üretilmeyen zırh çeliğinin üretimiyle sadece sektörel gelişimi güçlendirmekle kalmadık, savunma sanayimizi dışa bağımlı olmaktan koruyacak ve Türkiye ekonomisini güçlendirecek önemli bir adım da atmış olduk. Paris’teki gerçekleşen EuroSatory Savunma Sanayi Fuarı’nda da ilk kez Manisa’da üretilen ürünlerimizi küresel pazarda sergileme fırsatına kavuştuk.” şeklinde konuştu.

Miilux OY Türkiye olarak öncelikle yurt içinden gelen talebe yönelik çalışmalara devam ettiklerini belirten Yeldan, “Bununla birlikte, ihracata yönelik faaliyetlerimiz de hız kesmiyor. İlk aşamada aşınmaya dayanıklı çelik ürün grubumuzun ihracat pazarındaki payını arttırmayı planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde, pazarın talebine yönelik olarak, Manisa fabrikamızın yıllık üretim kapasitesini 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.