İstanbul'un 9 ilçesinde DEAŞ operasyonu: 10 gözaltı

İstanbul’un 9 ilçesinde 15 adrese düzenlenen DEAŞ operasyonunda 10 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda haklarında sınır dışı kararı bulunan 7 kişi ise yakalanarak İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

İHA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME
İstanbul'un 9 ilçesinde DEAŞ operasyonu: 10 gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, terör örgütü DEAŞ’a yönelik yeni bir çalışma gerçekleştirdiği bildirildi.

Silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalarda, çatışma bölgeleri ile bağlantılı olarak İstanbul’da faaliyet yürüten yabancı uyruklu şahıslara ve örgüt ideolojisi doğrultusunda eğitim verdiği tespit edilen yapılanmaya yönelik operasyon düzenlendi.

Bu çerçevede İstanbul'da 9 ilçede 15 adrese yapılan eş zamanlı baskında 10 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalar ise çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzemeye de el konulurken, haklarında sınır dışı kararı bulunan 7 kişi de yakalandı. Gözaltına alınan 7 kişi İl Göç İdaresine teslim edilirken, örgüt bağlantılı 10 şüpheli ise sorgulanmak üzere TEM Şubeye getirildi.