ASO, 60’ıncı yılını kutluyor

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, ASO’nun Türk sanayisinin gelişiminde öncü bir rol oynadığını belirtirken, 60 yıl önce 259 iş insanı tarafından genç Cumhuriyetin başkentinde gelişmeye başlayan sanayiye sarsılmaz bir temel atmak için kurulduğunu söyledi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
ASO, 60’ıncı yılını kutluyor

Ankara Sanayi Odası (ASO) kuruluşunun 60’ıncı yılını kutluyor. ASO olarak 60’ıncı yıldönümünü, kurucu üyelerin hedeflerine ulaşmanın gururuyla kutladıklarını belirten Seyit Ardıç, “Odamız, geçen 60 yılda hem Başkentimizin hem de ülkemizin sanayisinin gelişiminde öncü rol oynadı.  18 Kasım 1963’te 259 sanayici ile yola çıkan Ankara Sanayi Odamız, bugün 13 Organize Sanayi Bölgesi, 142 Ar-Ge Merkezi, 37 Tasarım Merkezi, 13 Teknoloji Geliştirme Bölgesi, 40 meslek grubu ve 9 bin üyesiyle sadece Ankara’nın değil ülkemizin ekonomisine de yüksek katma değer sağlıyor” dedi.

Ankara’nın yüksek ve ortak-yüksek teknoloji alanlarında en çok yatırım yapılan bölge olduğunun altını çizen Ardıç, “Son yıllarda ülkemizin büyük atılımlar yaptığı savunma sanayi sektörünün de kalbi Ankara’da atıyor. Başkentli sanayicilerimiz dünyanın dört bir tarafına ihracat yapıyor. Ankara Sanayi Odası, Türkiye’nin ilk yetkinlik ve dijital dönüşüm merkezi ASO Model Fabrika, ASO Sürekli Eğitim Merkezi (ASO-SEM), ASO Eğitim Vakfı, ASO Teknik Koleji’yle mesleki eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da ülkemize yön veriyor” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında da Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, üretim, istihdam ve ihracatı artırmak için çok çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Seyit Ardıç, “Dijital ve yeşil dönüşümümüzü gerçekleştirip, “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapma hedefine kararlı adımlarla yürüyeceğiz” dedi.

Ardıç, ASO’nun kuruluşundan bugüne gelmesinde emeği geçen tüm sanayicilere minnetlerini sundu.