Elektrikli araç dünyasının inovatif ürünleri Bursa’da görücüye çıktı

Elektrikli araçlar, şarj teknolojileri, ekipman ve donanımları konularında çözüm sunan firmalar en inovatif ürünleri ile bu yıl ilk kez düzenlenen Go Green Türkiye’de yerini aldı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Elektrikli araç dünyasının inovatif ürünleri Bursa’da görücüye çıktı

ALİ ŞAHİN/BURSA
Bu yıl ilk kez düzenlenen Go Green Türkiye Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları Fuarı Bursa’da kapılarını açtı. Dünyaca ünlü markaların yanı sıra yerli üreticilerin de katıldığı fuarda 36 firma stant açtı. Tarsus ve NoOn Fuarcılık işbirliğinde Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği’nin (TEHAD) desteği ile başlayan fuar 3 gün sürecek. Fuarda elektrikli araç dünyasının inovatif ürünlerinin, yeni teknolojiler bir arada görülebileceğini ve organizasyon kapsamında bir dizi panel ve konferans gerçekleştireceğini belirten Tarsus Türkiye Genel Müdürü sayın Zekeriya Aytemur “Fuarlarımızı hep İstanbul'da yapıyorduk. Söz konusu elektrikli araçlar olunca istedik ki otomotiv seslerinin başkenti Bursa'da bu organizasyonu yapalım. Elektrikli araçlar sektörü çok yeni bir sektör ama çok da hızlı büyüyen bir sektör. Bu fuarda iki şeyi birlikte başarmaya çalışacağız. Bir yanıyla iş dünyasının birbiriyle buluşması ve görüşmesini sağlayacağız. Diğer yönüyle de araçlar konusunda farklı komponentleri üreten ya da servis hizmeti veren firmalarımızla otomobil üreticilerini buluşturmuş olacağız. Bu bir başlangıç olacak. Sektör de aslında hızlı adımlar atılıyor. Ve ben inanıyorum ki bundan sonraki her sene, bizi şaşırtan yeni teknolojileri, yine burada sergiliyor olacağız” dedi.

“Yüzde 40’ı yerli marka”

Fuarın açılışında konuşan TEHAD Başkanı Berkan Bayram ise “Yeşil Bursa’ya adıyla yakışan bir fuar oldu. Bursa'nın bundan sonraki yıllarda da bu fuarı büyüterek devam edeceğini tahmin ediyorum. Yeşil bir ulaşıma doğru gidiyoruz. Elektrik aksiyonun tüm dünyada hızlıca arttığını ve dünya devletlerinde bu noktada çok hızlı adımlar attığını, yarış halinde olduklarını görüyoruz. Türkiye olarak bu yarışın içerisinde ve ciddi noktaya ilerliyoruz. Ülkemizin inanılmaz bir potansiyeli var. Otomotiv anlamında son günlerde Türkiye ciddi şekilde hızlı adımlar atıyor. Biz de bu hızlı adımları Bursa'da en azından daha da büyüterek geliştirerek devam ettireceğimizi ve bu fuarı tüm katılımcılar açısından verim kazanç noktasında da ilerlenebilecek ve daha önemlisi yerlilik unsurunu üst tarafta üst planda tutabileceğimiz bir adıma ulaştıracağımızı düşünüyorum. Çünkü şu an katılımcılarımıza bakarsanız neredeyse yüzde otuzu, yüzde kırkı yerli ürünlerin, yerli markaların” diye konuştu.