Ak Yatırım’a ‘Yılın Tahvil İşlemi’ ödülü

Ak Yatırım, EnerjiSA’nın 3,1 milyar TL’lik tahviline aracılık ederek ‘Yılın Yerel Para Birimi Tahvili İşlemi Ödülü’nü kazandı. 

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Ak Yatırım’a ‘Yılın Tahvil İşlemi’ ödülü

Ak Yatırım Menkul Değerler, Türk sermaye piyasaları ile finans sektörünün en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen ve GFC Media Group tarafından düzenlenen 2023 Türkiye Bonds, Loans & ESG Capital Markets CEE, CIS & Türkiye Ödüllerinde ‘Yılın Yerel Para Birimi Tahvili İşlemi Ödülü’nü kazandı. Ak Yatırım Temmuz 2023'te EnerjiSA’nın 3,1 milyar TL tutarındaki iki yıl vadeli tahviline aracılık etti. 

Ak Yatırım Menkul Değerler Genel Müdürü Mert Erdoğmuş, “1996 yılından bu yana sermaye ve döviz piyasalarının içinde yer alıyor ve yatırımcılarımızı kazandıracak işlemlere yönlendiriyoruz. Daha önce de birçok ödüle layık görülerek işimizi doğru yaptığımızı ispatladık. EnerjiSA tahvil ihracına aracılık da bize finans dünyasının Oscar’ını getirdi. 250’yi aşkın finans kuruluşu, yatırım fonu, hukuk, danışmanlık ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı 2023 Türkiye Bonds & Loans organizasyonunda takdir edilerek bu ödüle değer bulunduğumuz için çok mutluyuz” dedi.