YEDAŞ, “BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri” imzacısı oldu

YEDAŞ, Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Güçlenmesi Prensiplerinin (The Women's Empowerment Principles-WEPs) imzacısı olduğunu bildirdi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
YEDAŞ, “BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri” imzacısı oldu

SAMSUN/EKONOMİ

YEDAŞ, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde sunduğu elektrik dağıtım hizmetlerinin yanı sıra, toplumsal sorumluluğun bir parçası olarak kadınların güçlenmesini desteklemeye büyük önem verdiklerini bildirdi. Bu amaçla, "Kadının Güçlenmesi Prensipleri"ne (Kadının Güçlenmesi İlkeleri- Weps) imzacı olduklarını bildirdi.

YEDAŞ Genel Müdürü Yunus Emre Bilgi, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Her alanda adil bir çalışma ortamını oluşturmak, cinsiyet ayrımcılığına son vermek önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu konulardaki hassasiyetimiz kapsamında daha önce Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalamıştık. Şimdi de BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni imzalayarak, cinsiyet eşitliğine olan güçlü bağlılığımızı devam ettiriyoruz. Kadınların tüm sektörlerde ve her düzeyde ekonomik yaşamın içinde yer alabilmesini sağlamak adına çalışmalar yürütüyoruz. Kadınların güçlenmesine destekle sadece iş dünyasında değil, toplumun her alanında olumlu etkiler oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.