Ünlü oyuncu Feyza Civelek, polislerin yanında uyuşturucu sordu! İşte şoke eden olayın detayları...

Ünlü oyuncu Feyza Civelek'in adı şok bir olayla gündeme geldi.Polisin radarına takılan motosikletteki Selçuk Ç.’nin üzerinde uyuşturucu çıktı. Polis arama yaptı, o sırada yanlarına gelen Feyza Civelek, torbacıya “Getirdin mi malzemeyi” diye sordu. Ünlü oyuncunun bu sözleri uyuşturucu alışverişi yaptığı iddiasına neden oldu. Torbacıya dava açıldı, Civelek hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Ünlü oyuncu Feyza Civelek, polislerin yanında uyuşturucu sordu! İşte şoke eden olayın detayları...

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre 29 Ekim gecesi polis ekipleri, Ulus Mahallesi'nde sivil bir şekilde devriye yapıyorlardı. Ekipler, 2 erkek şüphelinin plakasız motosiklette seyir halinde olduğunu gördü ve GBT sorgulaması yaptı. Şüphelilerden Ömer Faruk A. ve Selçuk Ç.'nin sorgulamaları temiz çıktı. Ömer Faruk A.'nın üst aramasında suç unsuruna rastlanmazken, Selçuk Ç. arama yapılacağı esnada peçeteye sarılı 1.5 gram uyuşturucu maddeyi polislere teslim etti. Bu esnada Selçuk Ç.'nin telefonunun sürekli çaldığı, aynı anda genç bir kadının arama yapılan yere yaklaştığı görüldü. Genç kadının, üst araması yapan polislerin duyacağı şekilde Selçuk Ç.'ye "Getirdin mi malzemeleri?" demesi üzerine polisler de şaşırdı. Bu sözleri söyleyen genç kadının oyuncu Feyza Civelek olduğu ortaya çıktı.

Sipariş verdiğini doğruladı

'Kızılcık Şerbeti'nin oyuncusu Civelek, Selçuk Ç'nin hesabına yasaklı madde getirmesi için 6 bin lira para gönderdiğini, gelecek maddeyi ismini bilmediği bir arkadaşına aldığını öne sürdü. Ancak Civelek, karakoldaki ifadesinde "Gece şahısla irtibata geçtim ve uyuşturucu siparişi verdim. Alkollüydüm. Hesaplarına 6 bin lira gönderdim. Yanlarına gittiğimde, 'Uyuşturucu maddeyi verin' dedim. Sonra kendisinin polis olduğunu söyleyen sivil giyimli şahıs bana ne olduğunu sordu. Ben de uyuşturucu siparişi verdiğimi söyledim. İlk defa uyuşturucu madde kullanacaktım. Alkollü olduğum için getiren şahısları hatırlamıyorum" dedi.

Civelek yaptığı ödemenin dekontunu da paylaştı.

Telefonuna el konuldu

Selçuk Ç. ifadesinde uyuşturucu maddeleri Kağıthane'den tanımadığı bir şahıstan 4 bin liraya aldığını ve 6 bin liraya da satmak için Feyza Civelek'e getirdiğini belirtti. Motosiklet sürücüsü Ömer Faruk A. ise 'tanık' sıfatıyla verdiği ifadede uyuşturucu alışverişinden haberdar olmadığını, sadece arkadaşının "Beni Beşiktaş'a bırakır mısın?" demesi üzerine yardımcı olduğunu iddia etti. Şüpheli Selçuk Ç'den ele geçirilen cep telefonu ve sim kartına incelenmesi için el konuldu.

Evi ve üstü temiz çıktı

Mahkemeye sevk edilen Selçuk Ç. 'uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Selçuk Ç.'ye aynı suç kapsamında 15 yıldan az olmamak şartıyla hapis cezası verilmesi istemiyle dava açıldı.

Civelek hakkında ise sipariş ettiği uyuşturucunun eline geçmemesi nedeniyle takipsizlik kararı verildi. Civelek'in evinde ve üzerinde yapılan aramada herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmadı.

6 yıl önce de polisin elini ısırmıştı

Civelek, 2018 yılında da Ortaköy'de alkol kontrolü için durdurulduğu sırada polisin elini ısırdığı için gözaltına alınmıştı. Civelek'i, 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret', 'görevini yaptırmamak için direnme' ve 'mala zarar verme' suçlarından 6 ay 7 gün hapis cezası ile 9 bin 80 lira para cezasına çarptıran mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bırakmıştı.