CHP Edirne başkan adayı adaylıktan çekildi

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Şükrü Ciravoğlu sağlık sorunları yüzünden adaylıktan çekildi. Yerine Filiz Gencan CHP'den aday gösterildi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME
CHP Edirne başkan adayı adaylıktan çekildi

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, Merkez İlçe Seçim Kuruluna başvurularının ardından Edirne Adliyesi çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, Ciravoğlu'nun CHP Genel Başkanı Özgür Özel'le telefonda görüştüğünü ardından sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Merkez İlçe Seçim Kuruluna Ciravoğlu'nun adaylıktan çekildiğini bildirdiklerini ifade eden Kahraman "Şükrü Bey, Genel Başkanımızla görüşmesi sonrası hastanede noter aracılığıyla adaylığını geri çekti. Biz de bu durumu Merkez İlçe Seçim Kuruluna bildirdik. Durmadan, sahaya çıkıp Filiz Gencan'la birlikte çalışacağız." dedi.

CHP Edirne Belediye Başkan adayı olarak Merkez İlçe Seçim Kuruluna ismi bildirilen Gencan da Ciravoğlu'nun bir an önce sağlığına kavuşmasını diledi. Gencan, "Derlenip, toparlanacağız, çok güçlüyüz daha da güçleneceğiz. Başvurularımızı yaptık, devam eden süreçten sonra netleşince geniş kapsamlı bir basın açıklaması yapacağız." dedi.

Ön seçimde en çok oyu alan Ciravoğlu, CHP Parti Meclisince Edirne Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmişti. Kalp rahatsızlığı bulunana Ciravoğlu, 12 Şubat Pazartesi günü anjiyo olmuş, kalp damarına stent takılmıştı.

Bu konularda ilginizi çekebilir
chp