KUZKA, 8 projeye destek sağlayacak

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından yürütülen “2021 Yılı Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Teknik Destek Programı” kapsamında Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde toplam 8 proje desteklenmeye hak kazandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
KUZKA, 8 projeye destek sağlayacak

Müberra TAŞÇI

KASTAMONU - Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından yürütülen “2021 Yılı Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Teknik Destek Programı” 5. dönem kapsamında başvurusu kabul edilen projelerin değerlendirme süreçleri tamamlandı. Değerlendirme sonucunda Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden toplam 8 proje desteklenmeye hak kazandı.

8 proje teknik destek programıyla desteklenecek

KUZKA tarafından 28 Mayıs 2021 tarihinde ilan edilen “2021 Yılı Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Teknik Destek Programı” na başvurusu alınan projelerin değerlendirme süreçleri tamamlandı. “Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Sonuç Odaklı Programı” ‘nın bir bileşeni olarak KUZKA tarafından kurgulanan teknik destek programı kapsamında sağlanacak destekle Kastamonu, Çankırı ve Sinop’un tanıtımına ve markalaşmasına katkı sağlayacak farklı nitelikteki projeler teknik destek hizmetlerinden yararlanacak.

Buna göre programdan Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden sunulan toplam 8 proje desteklenmeye hak kazandı. Bu kapsamda Kastamonu’dan, “Marka Şehir Kastamonu Projesi”, “Horma Kanyonu Ürün İyileştirme Danışmanlığı”, “Haydi Doğaya”, “Sarı Dönüşüm” ve “Araç Yaylaları Tematik Yürüyüş Rotaları” projeleri, Çankırı’dan “Çankırı Doğa & Kültür Yolu Rotalarının Belirlenmesi” ve “Çerkeş Kurabiyesinin Marka Değeri Coğrafi İşaret ile Güçleniyor” projeleri ile Sinop’tan “Turizm Fonksiyon Alanları Konsept Danışmanlığı Danışmanlık Desteği” projesi desteklenme hakkı elde etti.

Teknik destek programı ile KUZKA, doğa turizmi rotaları oluşturma, deneyim iyileştirme, turizm alanı konsept danışmanlığı, kaynak verimliliği, dijital tanıtım ve sosyal medya danışmanlığı gibi alanlarda sağlanacak teknik destek ile bölgenin markalaşma sürecine katkı sağlamayı hedefliyor. Projelere ait detaylı liste www.kuzka.gov.tr web sitesinde yer almaktadır.