Axa, Groupama'nın Türkiye'deki iştiraklerini satın alıyor

AXA, Groupama’nın Türkiye’deki sigorta iştiraklerinin yüzde 100'ünü almak için anlaşmaya vardığını açıkladı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Axa, Groupama'nın Türkiye'deki iştiraklerini satın alıyor

AXA, Groupama’nın Türkiye’deki sigorta operasyonlarını satın almak üzere anlaşmaya vardığını duyurdu. Bu anlaşma ile AXA, Groupama Sigorta A.Ş. ve Groupama Hayat A.Ş.'nin hisselerini elinde bulunduran Groupama Investment Bosphorus Holding A.Ş.’nin hisselerinin yüzde 100’ünü devralacak.

AXA Uluslararası Merkez Genel Müdürü ve AXA Sigorta Stratejik Gelişim Başkanı Nuria Fernández konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı, “Bu satın alma, teknik iş kollarımızda ölçek oluşturmayı amaçlayan stratejimizin güçlü bir yansımasıdır. Güçlü bir dağıtım ağından yararlanmamızı ve ana iş kollarımızda pazar payımızı artırmamızı sağlayacak bu anlaşmadan memnuniyet duyuyoruz.”

AXA Sigorta CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Ölken ise, “İşimizi birlikte büyütmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz ve müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız için sorunsuz bir geçiş sağlamaya kararlıyız" şeklinde konuştu.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Rekabet Kurulu’ndan gerekli onayların alınmasını takiben satın alma sürecinin tamamlanacağı açıkladı.